Priznanja i nagrade stigle u prave ruke

Priznanja i nagrade stigle u prave ruke post thumbnail image

Na nedavno održanoj svečanosti Izbora najuspješnijih sportista Sanskog Mosta za 2021. godinu, Općinski sportski savez je dodijelio nagrade i za najbolje sportiste u seniorskoj, juniorskoj i kadetskoj konkurenciji, proglašeni su najbolji sportisti u invalidnom sportu, te najbolji trener i sportski  radnik. Već smo objavili da je za sportistu broj 1 u gradu na devet rijeka proglašena Amela Trožić, članica AK “Sana”. Ona je ujedno ponijela titulu najbolje i u ženskoj konkurenciji, a neni rezultati su: prvo mjesto 5000 metara pojedinačno prvenstvo BiH Zenica, prvo mjesto maraton pojedinačno prvenstvo BiH Sarajevo, drugo mjesto 10.000 metara pojedinačno prvenstvo BiH Sarajevo, drugo mjesto polumaraton, pojedinačno prvenstvo Sarajevo. Najuspješniji sportista u muškoj konkurenciji je Jasmin Ališić Ališić AK “Sana”, koji je osvojio treće mjesto na pojedinačnom prvenstvo BiH u krosu održanom u Derventi. Najuspješniji junior je Ismet Talić, NK “Rudar” Kamengrad. Ovaj mladić je dolaskom u seniorsku ekipu veoma brzo postao nosilac odbrane i stekao je simpatije navijača. Najuspješnija sportska ekipa u ženskoj konkurenciji je ŽKK “Sana” osvajač ženske juniorske lige USK-a za sezonu 2021. godinu i učesnik ženske omladinske lige BiH. Najuspješnija sportska ekipa u muškoj konkurenciji je Atletski klub „Sana“. Zasluge pripadaju Jasminu Ališiću, Mehrudinu Šljivaru i Anesu Bojiću koji su osvojili treće mjesto na ekipnom prvenstvu BiH u krosu održanom  u Brčkom. Najuspješnija kadetkinja je Adela Nalić,Judo klub „Sana“. Ona je osvojila treće mjesto kategorija -44 kg na pojedinačnom prvenstvu BiH, a najuspješniji kadet je Ishak Halilović NK “Rudar” Kamengrad. Radi se o perspektivnom  mladom igraču koji je svojim igrama i ponašanjem zaslužio mjesto u seniorskoj ekipi i odigrao sve utakmice u proteklom periodu. Za najuspješnijeg trenera je očekivano izabran Ekrem Jakupović, AK “Sana”, a najuspješniji sportski radnik je Šaban Kamić NK “Rudar” Kamengrad. On je svoje golmanske kvalitete prenio i prenosi na mlade igrače, a veliki doprinos je dao klubu posebno u nabavci sportske opreme. Najuspješniji sportista godine u kategoriji osoba sa invaliditetom u muškoj konkurenciji je  Besim Dedić, član Saveza za sport i rekreaciju invalida Sanski Most. On je osvojio drugo mjesto na kantonalnom prvenstvu u boćanju ,te četvrto mjesto na prvenstvu BiH,a u pikadu je osvojio prvo mjesto na općinskom prvenstvu i treće mjesto na prvenstvu USK-a. Najuspješnija sportska ekipa u muškoj konkurenciji je  KIK „Sana“. Sanski košarkaši su osvojili prvo mjesto na turniru “Sana 2021”, te na turniru u Mariboru, a uspješno su nastupili na državnom i KUP prvenstvu BiH, te NLB ligi. Najuspješniji sportski radnik je Dževad Salešević, član Savez za sport i rekreaciju invalida Sanski Most. On se uspješno takmiči u stonom tenisu,pikadu i boćanju. Svojim radom doprinosi uspješnom radu Saveza.